Menu / szukaj

Wyprawy

Wyprawy

Nasza oferta wyprawowa z całą pewnością nie jest skierowana do miłośników All Inclusive. Pomimo pojawiania się w ostatnim czasie w ofertach biur podróży coraz częściej propozycji mogących przypominać turystykę wyprawową zapewniamy was, że u nas przeżyjecie prawdziwą przygodę. Oferowane przez nas wyprawy nie zakładają powrotów do hotelu na posiłki i nocleg, nie organizujemy autokarowych wycieczek fakultatywnych, żadnych leżaczków i darmowych drinków z baru na przyhotelowym basenie. ZAPOMNIJCIE O TYM!!!!
To co możemy na pewno wam zapewnić to noclegi w namiotach w przepięknych plenerach, samodzielnie przygotowane posiłki, prysznic turystyczny i co najważniejsze dotarcie do wielu wspaniałych miejsc gdzie nie zawiezie was żadne biuro podróży.

Informacje o aktualnie planowanych wyprawach znajdziesz w KALENDARIUM

Nasze propozycje:

Rumunia 4×4 – 10 dni

Rumunia to popularny kierunek wypraw 4×4. Dużym atutem wypraw do Rumunii jest jej dostępność oraz członkostwo w EU co oszczędza nam zbędnych i czasami kłopotliwych formalności na granicach. Rumunia to piękny górzysty kraj otwarty na turystykę 4×4. Górskimi drogami wjedziemy w serce Rumuńskich Karpat i wdrapiemy się na połoniny.
Wyprawy do Rumunii organizujemy w dwóch wersjach:
Heavy Duty dla osób pragnących przygód i sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności auta w trudnym górskim terenie (wymagane dobrze „uzbrojone” auto).
Adventure Trip dla osób miłośników pięknych krajobrazów i zwiedzania.
Ilość miejsc ograniczona, minimalna ilość samochodów 5. Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy w terminie na indywidualne zamówienie.


Gruzja 4×4 – 15 dni

Gruzja jest na pewno krajem, gdzie spotkamy wspaniałych gościnnych mieszkańców i nacieszymy oczy pięknymi krajobrazami. Chronieni przez wieki monumentalnymi górami Kaukazu, pomimo wieloletniemu podleganiu wpływom rosyjski Gruzini zachowali swoją indywidualność i odrębność kulturową. Bezkresne stepy zaprowadzą nas do monastyrów w górach gdzie można dojechać tylko samochodem 4×4. Drogami w górach Kaukazu prowadzącymi przez Parki Narodowe dotrzemy do kamiennych wiosek Shatili i Omalo. Trudnym skalnym szlakiem wjedziemy na przełęcz na 3000m n.p.m. Trasa kończy się w sławnym Batumi na czarnomorskim wybrzeżu. Na pewno nie zabraknie też przygód dla amatorów off road’u ponieważ większość trasy omija drogi asfaltowe.
Ilość miejsc ograniczona, minimalna ilość ilość samochodów 5. Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy w terminie na indywidualne zamówienie.


Mongolia 4×4 – 29 dni

Nasza wyprawa 4×4 do Mongolii, kraju, którego podróżnikom nie trzeba reklamować a który na pewno trzeba zobaczyć. To najbardziej „wyprawowa” wyprawa z naszych propozycji. Podczas podróży odwiedzimy rejony porośnięte tajgą z olbrzymimi jeziorami porównywalnymi z Bajkałem. Przejedziemy przez bezkresne górzyste stepy i posmażymy się w palącym słońcu na pustyni Gobi. Mongolia da Wam wszystko co w wyprawach 4×4 jest wysoce pożądane. I jeszcze oczywiście ludzie, którzy do dziś żyją w tradycyjny sposób. Hodują konie i piją kumys. Ich gościnność jest już legendarna. Podróżowanie po Mongolii to nie jedyna atrakcja tej wyprawy. Żeby dostać się do Mongolii musimy przejechać przez stepy Kazachstanu. To wszystko oraz bardzo słaba sieć dróg a właściwie ich brak i olbrzymie niezamieszkane przestrzenie sprawiają, że wyprawa 4×4 do Mongolii to nie tylko niezapomniana przygoda ale też wyzwanie nawigacyjne oraz logistyczne. Osobom zainteresowanych uczestnictwem w wyprawie a nie posiadającym swojego samochodu możemy zaproponować miejsce w naszym aucie lub wynajem terenówki w Mongolii (wariant z transferem z Polski do Mongolii samolotem).
Ilość miejsc ograniczona, minimalna ilość samochodów 5. Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy w terminie na indywidualne zamówienie.


Namibia – koniec pory deszczowej – 21 dni

Namibia
Namibia

Wyprawa prosta, przeznaczona dla osób, które chcą poznać Namibię z polskim przewodnikiem odkrywając kilka miejsc leżących poza utartymi szlakami wycieczek. Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kogo pociąga niezależność prowadzenia przez siebie samochodu terenowego, nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej oraz jest otwarty na prawdziwą przygodę. Impreza prowadzona jest w konwencji ‚Self Driving’, czyli samochody prowadzone są przez uczestników pod opieką polskiego przewodnika wywodzącego się z zespołu ‚Globtrotera’. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii, wymagając od siebie minimum trudu. W miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochodem terenowym. W wyprawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 lat.


Australia Canning Stock Route – 30 dni

Australia Canning Stock Route
Australia Canning Stock Route

Canning Stock Route jest najdłuższą i najcięższą australijską trasą off-roadową biegnącą z południowego zachodu na północny wschód kontynentu. Jest to szlak przemierzający Pustynię Gibsona, Wielka Pustynię Piaszczystą i Pustynię Tanami wytyczony przez Alfreda Canninga w 1910 jako szlak pędzenia bydła z Wiluny do Halls Creek. Charakteryzuje się tym, że przez ponad 1700 km biegnie przez tereny zupełnie odludne, ledwo zarysowaną drogą, wśród piaszczystych wydm, słonych jeziorek i morza traw, używając za punkty nawigacyjne miejsc po dawnych studniach. Nigdy nie ma gwarancji, że wyprawa tą trasą zakończy się powodzeniem i że nie będzie trzeba zawrócić ze względu na rozlane jeziora, brak wody, usterki samochodu lub własne zmęczenie. Przejazd odbywa się naszymi samochodami, przywiezionymi z Polski, bowiem żadna z wypożyczalni na miejscu nie zezwala na podróżowanie CSR. Przejazd kompletnej trasy Canning Stock Route uważany jest za wyczyn nie mający wielu odpowiedników na świecie.


Algieria 4×4 – 21 dni

W ciągu ostatnich miesięcy Afryka Północna dla nas trochę „się zepsuła”. Dla nas, czyli dla podróżników miłujących przestrzeń, pustynię, podróż, wyprawę i przygodę na Saharze. Ale został jeszcze jeden kraj w odległości ok 2000 km od Polski, gdzie można w miarę bezpiecznie się poruszać – tzn. nic tam się nie zmieniło, poziom adrenaliny otrzymywany w trakcie podróży jest taki sam, jak kilka lat temu. Jednakowoż, w porównaniu z krajami ościennymi, okazuje się teraz oazą spokoju. Jako że w Libii, w różnych rękach, znalazło się ostatnio dosyć dużo broni, co ma niebagatelne znaczenie w trakcie spotkań z przypadkowymi ludźmi gdzieś na hamadzie, dla przeprowadzenia prawdziwej wyprawy i pobycie na pustyni zostały aktualnie tylko przestrzenie Algierii.
Mamy dostęp do wiz.


Botswana 4×4 – 14 dni

Botswana 4x4
Botswana 4×4

Wyprawa w najbardziej dzikie i nietknięte ręką człowieka rejony Afryki Południowej. W ciągu dwóch tygodni przemierzamy 5 krajów, korzystając z mało używanych dróg i przejść granicznych w buszu, odwiedzamy Parki Narodowe Kalahari, Moremi, Chobe i Caprivi, przejeżdżamy na azymut ponad 100 km po dnie wyschniętego jeziora Makgadikgadi oraz oglądamy największe w Afryce wodospady Wiktorii.

Impreza prowadzona jest w konwencji „Self Driving” czyli poruszamy się w pełni wyposażonymi samochodami terenowymi, osobiście je prowadząc. Trasa jest dobrana tak, aby można było zobaczyć najciekawsze miejsca Namibii, Botswany, Zambii i Zimbabwe, wymagając od siebie minimum trudu. Oczywiście, w miarę możliwości i warunków na naszej drodze, nie uciekamy także od odrobiny luksusu w postaci pobytu i posiłków w miejscowych lodżach wysokiej klasy, przeznaczonych dla europejskich turystów. Nie wymagamy znajomości techniki jazdy samochodem terenowym.

Samochody i wyprawy to nasza pasja. Działamy tak, by nasi Klienci czuli satysfakcję i naszą radość z tego co robimy.