Menu / szukaj

Szkolenia 4×4

Szkolenia 4×4 to oferta dla osób stawiających pierwsze kroki w terenie.

Podczas kilku godzinnego szkolenia 4×4, zapoznają się Państwo z samochodami terenowymi oraz zasadami ich bezpiecznego użytkowania

W części teoretycznej omówione zostanie dodatkowe wyposażenie pojazdu, oraz wszystkie niezbędne przedmioty, które zabieramy ze sobą zarówno na wyprawę jak i kilkugodzinny wypad w teren koło domu takie jak liny kinetyczne, szekle, podnośniki hi-lift. Nauczymy jak właściwie a przede wszystkim bezpiecznie używać wyciągarki oraz poznamy różne sposoby wykorzystania jej możliwości. W jaki sposób zaczepić linę od wyciągarki, aby uniknąć wypadku, nie zniszczyć liny i nie uszkodzić drzewa. Pokażemy w praktyce działanie liny kinetycznej oraz sposoby na wykorzystanie i połączenie ze sobą innych akcesoriów wyposażenia off road. Nauczymy jak zmienić koło w błocie przy pomocy podnośnika hi-lift. Doradzimy sposób ubrania się tak aby odpowiednio dobrany ubiór uchronił nas przed urazami i nieprzewidzianymi zmianami pogody. Dowiecie się co i jak należy się robić oraz jak zachowywać się aby nasz wypad w teren był czasem mile spędzonym a nie koszmarem na resztę życia.

W części praktycznej nauczymy jak pokonywać przeszkody (zjazdy, podjazdy, brody, koleiny itp), jak i kiedy używać reduktora, kiedy nie używać sprzęgła a kiedy w żadnym wypadku nie należy dodawać gazu. Przekonacie się, że sytuacje, które z pozoru mogły by się wydawać niebezpieczne wcale takie nie są .. i na odwrót.

Czas szkolenia 4×4 to ok. 5-6 godzin plus – jeśli pogoda na to pozwala ognisko i pieczone kiełbaski ;-)

Sprawdź najbliższy termin szkolenia 4×4

 

 

szkolenia 4x4
szkolenia
szkolenia
szkolenia
szkolenia
szkolenia
szkolenia_08